Recenze Minecraft
crafting jako základní princip hraní

Recenze na českém internetu v kategorii hračky a hry | NEJ-RECENZE

 

 
 

Recenze Minecraft - crafting jako základní princip hraní

Nezávislý tvůrce Markus "Notch" Persson vytváří postupně od roku 2009 jednu z nejúspěšnějších her na indie scéně s názvem Minecraft. Minecraft vám nabízí úžasný 3D svět, který postupně budujete za pomoci kostiček. Více informací o hře najdete na dalších řádcích včetně odkazů na recenze a e-shopy.

Recenze Minecraft - crafting jako základní princip hraní

Na první pohled Minecraft nabízí velice jednoduché principy ovládání a svým vzhledem dokonce vypadá na malou hříčku než populární hru, ale opak je pravdou. Minecraft vám může nabídnout širokou variabilitu možností a záleží pouze na vaší fantazii, kde si stanovíte hranice. V první fázi se procházíte pouze po krajině, objevujete 3D svět nebo z kostiček zkoušíte budovat své okolí a to do chvíle než se nad vaší hranatou krajinou snese noc. V tu chvíli zjistíte, že se neobejdete bez přístřeší nad hlavou, aby vás ochránilo před krutým světem Minecraftu. Pro další přežití před všemi kostlivci, zombíky, pavouky a jiné havěti vám může pomoci výroba předmětů takzvaný crafting.

Screenshoty recenzované a úspěšné hry Minecraft

 

Recenze Minecraft - crafting jako základní princip hraní

Recenze Minecraft - crafting jako základní princip hraní

Recenze Minecraft - crafting jako základní princip hraní

Recenze Minecraft - crafting jako základní princip hraní

 

Na screenshotech vidíte recenzovanou hru Minecraft vylepšenou o texture packy: 3D krajina složená z kostiček přes svojí zdánlivou jednoduchost nabízí velmi bohaté možnosti pro tvorbu nádherného světa.

Základní informace o hře Minecraft

 

• Název hry
• Popis
• Žánr
• Výrobce
• Engine
• Další možnosti hry
• Dostupné verze hry
• Lokalizace
• Dostupné platformy
• Dostupné rozšíření
• Chybně psané názvy
• Podobné hry

Minecraft (dostupná verze při psaní článku Minecraft beta 1.7)
budovatelská hra s úkolem přežít v generovaném 3D světě
sandbox (virtuální FPS svět zaměřený na stavitele a dobrodruhy)
Mojang / Markus "Notch" Persson (Švédsko)
použita Java společnosti Sun Microsystems
hra Minecraft obsahuje single player a multiplayer
Minecraft beta, Minecraft classic (verze zdarma), Minecraft demo
angličtina (ke stažení neoficiální čeština)
pc, mac, linux, v přípravě Android, iOS a herní konzole Xbox 360
módy, mapy, download mnoha texture packů
Majncraft, Majnkraft, Minekraft, Majncraft, Maincraft
Minecraft kombinuje principy několika oblíbených her jako Infiniminer, Dwarf Fortress, některých starších RPG nebo oblíbené řady Lego her

Shrnutí hodnocení hry Minecraft na základě zkušeností

Zmíněný crafting ve hře Minecraft umožňuje postupnou výrobu nástrojů, pastí, zbraní nebo některých materiálu pro stavbu přístřeší, možností je opravdu nespočet a předměty na jejich výrobu získáte z mnoha surovin. Váš první příbytek můžete postavit hliněný než se vám podaří pokácet několik stromů a vybudujete dřevěný, časem pomocí kamenů postavíte třeba pec a v budoucnu, až budete těžit železnou rudu budete vyrábět nové předměty z dalších a kvalitnějších materiálů. Sbírání surovin nebo následné pokusy o výrobu (crafting) předmětů, stavba obydlí a prozkoumávání nejbližšího okolí vás rozhodně zaměstná až do večera, než se soumrakem začnete bojovat o vlastní přežití. Strávit noc v Minecraftu není úplně zadarmo a na vlastní kůži si ověříte, že potřebujete minimálně zbraň, světlo nebo pořádný úkryt. Když se vám podaří první noc přežít, budete druhý den ráno ihned vědět, že po zbytek dne se musíte na další noc pečlivě připravit. Mnohem později až budete na své farmě pěstovat obilí nebo chovat hospodářská zvířata se odvážíte sestoupit pro další potřebné nerostné suroviny do jeskyní a dolů nebo v sobě objevíte touhu poznat nová místa a začnete cestovat napříč rozlehlou krajinou.

Minecraft je otevřená hra a je pouze na vás jakým způsobem v nehostinné krajině budete přežívat. Samotný crafting vás bude nutit sbírat další předměty a vyrábět z nich potřebné nástroje. Objevíte kouzlo stavby obydlí nebo jejich vybavení a samozřejmě vás čekají boje s nepřáteli na život a na smrt. A pokud vás snad časem omrzí single player může vám Minecraft nabídnout zábavu v multiplayeru.

Odkazy na e-shopy a recenze s hrou Minecraft

 

E-shopy:

Odkazy na e-shopy dostupné na českém trhu, které nabízejí vybraný produkt z tohoto článku (Minecraft) za zajímavou cenu:

• Minecraft a další hry na Xbox 360
• Minecraft a další hry na PS3

 

Recenze:

Přímé odkazy na kvalitní recenze dostupné na českém internetu, kde najdete recenzi k produktu z našeho článku (Minecraft):

Minecraft - oficiální stránky | minecraft.net
Minecraft - Wiki | minecraftwiki.net

 

 

 

Diskuse ke článku: Recenze Minecraft - crafting jako základní princip hraní

[1] Marek, Děčín napsal...

Pro ty co chtějí výborný Minecraft vyzkoušet, mohou na oficiálních stránkách minecraft.net najít online verzi Minecraft classic, která se již nevyvíjí, ale umožňuje přímo v prohlížeči vyzkoušet některé základní principy hry. Na těchto stránkách je možné samozřejmě koupit i samotnou hru, která je stále ve stádiu beta. Ale není důvod čekat do listopadového termínu vydaní, protože hra již dnes nabízí obrovskou spoustu zábavy a je neustále rozšiřována. Ten kdo hledá návod nebo příručku pro crafting, najde všechno podstatné na stránkách Minecraft Wiki.

[2] David, Pelhřimov napsal...

Několikrát jsem Majncraft zkoušel a vzápětí zase smazal, protože vypadal jak retro hry za dob mého otce, než jsem u kámoše objevil, že je Majncraft naprosto famózní hra a grafika jde vylepšit. Teď hledám funkční download plné verze a nevím jestli potom poběží multiplayer přes oficiální servery.

[3] Prokop, Domažlice napsal...

Pro Davida: Minecraft je natolik jedinečný, že si vývojáři plně zaslouží uznání a odměnu za svoji práci.

[4] Filip, Praha napsal...

Našel jsem konečně funkční download na Minecraft demo, ale oproti starší verzi classic na webu minecraft.net nenabízí hraní online. Minecraft classic s mnoha dostupnými servery pro online hraní je pro mě hrou roku, ale protože můj notebook nestíhá, pořídím plnou hru až pro konzoli Xbox 360.

 

Přidat komentář do diskuse:

Pravidla pro přidávání komentářů do diskuse na téma "Recenze Minecraft - crafting jako základní princip hraní":
Dodržujte diakritiku, nevkládejte HTML značky a nepište prosím komentáře, které přímo nesouvisí s článkem nebo recenzí. Upozorňujeme, že diskuse je moderovaná a všechny komentáře podléhají schválení.

 

VYBÍRÁME NEJLEPŠÍ RECENZE

 

Stránky NEJ-RECENZE.cz nabízejí odkazy na dostupné recenze vybraných produktů (převážně z oblasti výpočetní techniky nebo spotřební elektroniky) na českém internetu a snaží se vám ušetřit čas při jejich hledání.

 
   

SPONZOROVANÉ ODKAZY

 
 
   

DALŠÍ RECENZE

 

Další recenze a testy související s kategorií hračky a hry, které by vás mohli zajímat:

Recenze Gears of War 3 - akční hra
Recenze Merkur - stavebnice Merkur
Recenze Lego Duplo - stavebnice Lego
Recenze Traktor Zetor - simulátor farmaření
Recenze Red Dead Redemption - Xbox, PS3

Vybíráme náhodně ze seznamu recenzí z různých kategorií webu NEJ-RECENZE:

Recenze Apple iPhone 4S - nový iPhone 4S
Recenze HTC Wildfire S - oblíbený Android
Recenze SE Xperia Play - herní mobil
Recenze LED hodinky - binární hodinky
Recenze šperky - stříbrné a zlaté šperky

 
   

DOPORUČUJEME

 

 
   

JAK PŘIDAT ODKAZ NA VAŠI RECENZI

 

Napsali jste zajímavou nebo odbornou recenzi na tento produkt (Minecraft) a nenašli jste odkaz vaší recenze na našich stránkách?
Sami se neustále snažíme pro naše čtenáře vyhledávat vhodné recenze, ale právě tu vaši jsme mohli přehlédnout. Kontaktujte nás, rádi zveřejníme odkazy na kvalitní české recenze.

 
   

UŽITEČNÉ ODKAZY

 

Odkazy na zajímavé stránky, které nemusejí přímo souviset s tématem tohoto článku:

• Užijte si vynikající herní zážitek během hraní nejnovějších her na výkonném herním PC nebo přenosném herním notebooku, který uspokojí i ty největší, ale i nejnáročnější herní fanoušky.

Jak vybrat nejlepší herní konzoli? Potřebujete poradit s výběrem herní konzole pro pohodlné hraní nových her? Prozkoumejte nyní všechny důležité informace, které budete potřebovat před nákupem nejnovější herní konzole na TV nebo přenosný handheld pro hraní na cestách.

• Prozkoumejte nejprodávanější hry na PC a pořiďte si počítačové hry s nejlepším poměrem ceny a výkonu pro každodenní herní zábavu.

• Nenašli jste, co jste hledali? Prohlédněte si zároveň recenze herních konzolí na našem webu s handheldy a videoherními konzolemi. Máme pro vás připraveny nejnovější recenze herních konzolí, které jsou běžně k dostání na českém i zahraničním trhu. Kromě toho lze snadno porovnat herní konzole vzájemně mezi sebou a vybrat pro sebe tu nejzajímavější.

 
   

 
 

MENU NEJ-RECENZE

 

Auto moto
Dům a zahrada
Elektro
E-shopy
Foto

Hračky a hry
Kosmetika
Počítače
Telefony
Zdraví a sport

Ostatní

Novinky
Archiv recenzí
O projektu
Mapa webu
Podpora webu

Poznámka | Některé uveřejněné fotografie ve článku o recenzích mají pouze ilustrativní charakter a společně s použitými jmény firem nebo jejich produktů a značek mohou být ochrannou známkou odpovídajících vlastníků.

 

Copyright © 2010-2021 NEJ-RECENZE.cz - všechna práva vyhrazena | Provozovatel hostingu: Autolepky.cz | Webdesign a SEO © 2010 MK