Recenze Merkur
stavebnice pro malé i velké

Recenze na českém internetu v kategorii hračky a hry | NEJ-RECENZE

 

 
 

Recenze Merkur - stavebnice pro malé i velké

Mnoho lidí, si ze svého dětství určitě vzpomene na stavebnici Merkur, která patřila mezi ty nejlepší hračky v tehdejším Československu. Nyní se stavebnicové sety Merkur po delší odmlce začali opět vyrábět a na dalších řádcích si stavebnici Merkur představíme včetně odkazů na recenze a e-shopy.

Recenze Merkur - stavebnice pro malé i velké

Historie české stavebnice Merkur, takovou jakou ji známe sahá až do roku 1925. Základem stavebnice je sestavování různých profilů z kovových částí, které mají předvrtané otvory pro šroubky a matičky. Součástí stavebnic kromě spojového materiálu a jednotlivých dílků stavebnice, které mají různé tvary a délky jsou přiloženy ozubená kola, hřídele, gumové pásy, kola s pneumatikami, plastové desky nebo motorek a mnohé další (vždy podle typu stavebnice). Ze stavebnice Merkur tak můžete postavit různé modely aut, motorek, letadel, stavebních strojů nebo různé konstrukce. Díky obrovské variabilitě můžete vyvářet třeba převratné technické modely nebo prototypy.

Fotografie recenzované stavebnice Merkur

 

Recenze Merkur - stavebnice pro malé i velké

Recenze Merkur - stavebnice pro malé i velké

Recenze Merkur - stavebnice pro malé i velké

Recenze Merkur - stavebnice pro malé i velké

 

Na fotografiích vidíte recenzovanou stavebnici Merkur v několika modelech (zleva): stavebnice s modely motocyklů, stavebnice s modely letadel, stavebnice s modely aut a velká stavebnice Merkur 8.

Základní informace a parametry stavebnice Merkur (model M8)

 

• Materiál
• Návod
• Počet dílků stavebnice
• Typ stavebnice
• Co v setu najdete
• Zaměření stavebnice
• Doporučený věk
• Doplňkové příslušenství
• Rozměry balení a váha
• Další typy stavebnic
• Zahraniční označení
• Stránky výrobce

převažují kovové části
ke všem stavebnicím Merkur bývají přiloženy návody
v setu stavebnice najdete 1405 ks dílků
velká stavebnice Merkur 8
kola, ozubené převody, motorek, spojový materiál, nářadí a další
pro technické zaměření je vhodná spíše pro chlapce
děti od věku 6 let
elektro, robotika, pohony ke stavebnicím, doplňkové sady, náhradní díly
54 x 37 x 9 cm, 6.6 kg
malé a velké stavebnice, vláčky, raketoplán, traktory, helikoptéry ...
v zahraničí je Merkur znám pod jmény Tecc nebo Schuco-Technic
www.merkurtoys.cz

Shrnutí hodnocení stavebnice Merkur na základě recenzí

Merkur na pultech obchodů najdete rozdělený na malé a velké stavebnice. Ty malé se specializují na vybrané sady modelů (např. buginy, železniční modely, nákladní auta, farmářská sada a další). Jednotlivé stavebnice mezi sebou používají stejné dílky a v případě několika setů je můžete mezi sebou kombinovat a stavět třeba podle vlastní fantazie. Ve velkých stavebnicích (Merkur Big Set M8, M7, M6, M5 a další) najdete stejné díly jako v malých stavebnicích plus v každém setu jsou zcela nové součástky. Největší stavebnice Merkur M8 obsahuje téměř všechny součástky a díly co všechny předchozí stavebnice včetně převodů a elektromotoru. Za pomoci velké stavebnice Merkur M8 se vaše děti stanou konstruktéry a své modely mohou pomocí převodů a motorku třeba rozpohybovat.

Stavebnice Merkur je vhodná pro všechny malé i velké konstruktéry. Díky nabídce různých druhů stavebnic můžete vyzkoušet některý z menších setů se zaměřením na vybrané modely (safari, auta, motocykly, letadla...) nebo zakoupit některou z velkých stavebnic a dát průchod dětské fantazii.

Odkazy na e-shopy a recenze stavebnice Merkur

 

E-shopy:

Odkazy na e-shopy dostupné na českém trhu, které nabízejí vybraný produkt z tohoto článku (stavebnice Merkur) za zajímavou cenu:

Merkur - katalog | alza.cz

 

Recenze:

Přímé odkazy na kvalitní recenze dostupné na českém internetu, kde najdete recenzi k produktu z našeho článku (stavebnice Merkur):

Merkur - recenze stavebnice M8 | pirx.cz
Merkur - stránky výrobce | merkurtoys.cz
Merkur - muzeum stavebnice | merkurpolice.cz
Merkur - uživatelské recenze | heureka.cz

 

 

 

Diskuse ke článku: Recenze Merkur - stavebnice pro malé i velké

[1] Bohdan, Plzeň napsal...

Při vyslovení stavebnice Merkur nebo Lego se mi vybavují krásné vzpomínky na dětství. Dnes už můžu jen vzpomínat kolik staveb nebo konstrukcí jsem díky stavebnicím Merkur postavil. Časem svým dětem určitě některou ze stavebnic Merkur pořídím, ale v době počítačů se bojím, že ze stavebnic nebudou mít takovou radost jako jsem tehdy míval já.

[2] Milan, Praha napsal...

Dnes je v obchodech všude jen vidět stavebnici Lego, ale děti by měli vědět, že existují i jiné hračky. Myslím, že právě stavebnice Merkur patří mezi ty nadčasové. Díky ní se děti můžou stát mladým konstruktérem a probouzet v sobě fantazii během samotného hraní.

[3] Karel, Trutnov napsal...

Všem kdo se zajímají nejen o stavebnici Merkur, ale i historii firmy doporučuji navštívit muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují (Královéhradecký kraj). Kromě modelů ze stavebnice Merkur tam můžete najít i expozici dalších hraček.

 

Přidat komentář do diskuse:

Pravidla pro přidávání komentářů do diskuse na téma "Recenze Merkur - stavebnice pro malé i velké":
Dodržujte diakritiku, nevkládejte HTML značky a nepište prosím komentáře, které přímo nesouvisí s článkem nebo recenzí. Upozorňujeme, že diskuse je moderovaná a všechny komentáře podléhají schválení.

 

VYBÍRÁME NEJLEPŠÍ RECENZE

 

Stránky NEJ-RECENZE.cz nabízejí odkazy na dostupné recenze vybraných produktů (převážně z oblasti výpočetní techniky nebo spotřební elektroniky) na českém internetu a snaží se vám ušetřit čas při jejich hledání.

 
   

SPONZOROVANÉ ODKAZY

 
 
   

DALŠÍ RECENZE

 

Další recenze a testy související s kategorií hračky a hry, které by vás mohli zajímat:

Recenze Lego Duplo - stavebnice Lego
Recenze AR Drone - Hi-tech RC vrtulník
Recenze Gears of War 3 - akční hra
Recenze Red Dead Redemption - Xbox, PS3
Recenze Deus Ex 3 Human Revolution - hra
Recenze Merkur - stavebnice Merkur

Vybíráme náhodně ze seznamu recenzí z různých kategorií webu NEJ-RECENZE:

Recenze dětské autosedačky - dítě v autě
Recenze Autolepky - tuning shop
Recenze jízdní kola - rekreační cyklistika
Recenze PlayStation 3 - herní konzole PS3
Recenze MacBook Air - notebook od Apple

 
   

DOPORUČUJEME

 

Reklama na webu NEJ-RECENZE.cz

 
   

NABÍDKA TOP PRODUKTŮ

 
 
   

JAK PŘIDAT ODKAZ NA VAŠI RECENZI

 

Napsali jste zajímavou nebo odbornou recenzi na tento produkt (Merkur) a nenašli jste odkaz vaší recenze na našich stránkách?
Sami se neustále snažíme pro naše čtenáře vyhledávat vhodné recenze, ale právě tu vaši jsme mohli přehlédnout. Kontaktujte nás, rádi zveřejníme odkazy na kvalitní české recenze.

 
   

UŽITEČNÉ ODKAZY

 

Odkazy na zajímavé stránky, které nemusejí přímo souviset s tématem tohoto článku:

• Hledáte vhodný dárek k narozeninám, ke svátku, k výročí, na Vánoce či jiné příležitosti pro členy rodiny nebo blízké přátele? Velmi jednoduše prozkoumejte doporučené tipy a nápady na nejlepší dárky a splňte všechna přání svých nejbližších. Prohlédněte si oblíbené tipy na dárky pro ženy, zajímavé tipy na dárky pro muže a osvědčené tipy na dárky pro děti, kterými uděláte radost svým nejbližším.

• Užijte si vynikající herní zážitek během hraní nejnovějších her na výkonném herním PC nebo přenosném herním notebooku, který uspokojí i ty největší, ale i nejnáročnější herní fanoušky.

Jak vybrat nejlepší herní konzoli? Potřebujete poradit s výběrem herní konzole pro pohodlné hraní nových her? Prozkoumejte nyní všechny důležité informace, které budete potřebovat před nákupem nejnovější herní konzole na TV nebo přenosný handheld pro hraní na cestách.

• Nenašli jste, co jste hledali? Prohlédněte si zároveň recenze herních konzolí na našem webu s handheldy a videoherními konzolemi. Máme pro vás připraveny nejnovější recenze herních konzolí, které jsou běžně k dostání na českém i zahraničním trhu. Kromě toho lze snadno porovnat herní konzole vzájemně mezi sebou a vybrat pro sebe tu nejzajímavější.

 
   

 
 

MENU NEJ-RECENZE

 

Auto moto
Dům a zahrada
Elektro
E-shopy
Foto

Hračky a hry
Kosmetika
Počítače
Telefony
Zdraví a sport

Ostatní

Novinky
Archiv recenzí
O projektu
Mapa webu
Podpora webu

Poznámka | Některé uveřejněné fotografie ve článku o recenzích mají pouze ilustrativní charakter a společně s použitými jmény firem nebo jejich produktů a značek mohou být ochrannou známkou odpovídajících vlastníků.

 

Copyright © 2010 - NEJ-RECENZE.cz - všechna práva vyhrazena | Provozovatel hostingu: Autolepky.cz | Webdesign a SEO © 2010 MK