Recenze AR Drone Parrot
stabilizovaný vrtulník - kvadrokoptéra

Recenze na českém internetu v kategorii hračky a hry | NEJ-RECENZE

 

 
 

Recenze AR Drone Parrot - stabilizovaný vrtulník - kvadrokoptéra

Líbilo by se vám ovládat svým chytrým telefonem speciálně navržený RC model helikoptéry se čtyřmi vrtulemi (kvadrokoptéra) a na displeji pozorovat dění, které tento model zachytí kamerou? Na dalších řádcích vám představíme stabilizovaný Hi-tech vrtulník AR Drone včetně odkazů na recenze a e-shopy.

Recenze AR Drone Parrot - stabilizovaný vrtulník - kvadrokoptéra

Pro všechny Hi-tech nadšence připravila společnost Parrot lahůdku v podobě RC modelu čtyřvrtulové helikoptéry vybavené moderní technologií, která je ovládána smartphonem nebo tabletem. Vrtulník AR Drone má zabudovanou dvojici kamer, ze kterých živě streamuje obraz na dotykový displej mobilního telefonu, kde jsou rozmístěny i základní ovládací prvky a kromě nich ovládáte RC model vrtulníku nakláněním přístroje pomocí G-senzoru (pohybové čidlo). O stabilitu RC modelu AR Drone ve vnitřních nebo venkovních prostorách se postarají čtyři nezávislé elektromotory řízené počítačem a spojení zajistí Wi-Fi technologie, která s telefonem komunikuje zhruba na vzdálenost 50 metrů.

Fotografie recenzovaného RC modelu AR Drone Parrot

 

Recenze AR Drone Parrot - stabilizovaný vrtulník - kvadrokoptéra

Recenze AR Drone Parrot - stabilizovaný vrtulník - kvadrokoptéra

Recenze AR Drone Parrot - stabilizovaný vrtulník - kvadrokoptéra

Recenze AR Drone Parrot - stabilizovaný vrtulník - kvadrokoptéra

 

Na fotografiích vidíte recenzovaný RC model vrtulníku (kvadrokoptéry) AR Drone značky Parrot (zleva): detail těla s přední kamerou, pohled z vrchu, vrtulník bez ochranného krytu a ovládání telefonem.

Základní informace a parametry stabilizované helikoptéry AR Drone

 

• Materiál
• Mikropočítač
• Kamery
• Senzory
• Komunikace
• Ovládání
• Letové parametry
• Dostupné aplikace
• Další možnosti
• Baterie
• Rozměry a hmotnost
• Obsah balení
• Náhradní díly
• Podobné hračky
• Podporované zařízení

karbon, plast (Polyamide - Nylon 66), extrudovaný polypropylen
32 bitový ARM9 procesor s taktem 468 MHz, 128 MB RAM (Linux)
přední 640 x 480 px / 15 FPS, spodní 176 x 144 px / 60 FPS
akcelerometr, gyroskop, ultrazvukový výškoměr
ovládání modelu s mobilem probíhá technologií Wi-Fi (režim Ad-Hoc)
snadné ovládání pomocí dotykového displeje a akcelerometru
maximální rychlost letu 18 km/h, ovládání maximálně na 50 m
Free Flight, Hunter, Race, Flying Ace, Pursuit, Flight Record
pomocí SW lze nabídnout rozšířenou realitu (Augmented Reality)
1000 mAh Li-pol, 11.1V, doba letu cca 15 minut, nabíjení 90 minut
52.5 x 51.5 cm, 380 g / 420 g s ochranným krytem
akumulátor, nabíječka, aerodynamický a ochranný kryt, návod
na našem trhu je dostupná široká nabídka náhradních dílů
Spy Rover Tank ovládaný na displeji iPhone, iPodu nebo tabletu iPad
mobilní telefony nebo tablety iOS (Apple iPhone, iPod Touch, iPad), vybranné mobily i tablety s OS Android a OS Bada (Samsung Wave S8500, S8530) nebo OS Symbian (Nokia N8, C7-00, E7-00)

Shrnutí hodnocení vrtulníku AR Drone na základě recenzí

Přesné a stabilní ovládání helikoptéry AR Drone je zajištěno pomocí počítače, který vyhodnocuje údaje z ultrazvukových senzorů a vertikální kamery. Čtyři rotory kvadrokoptéry jsou schopny stabilizovat let i v případě větru nebo menšího nárazu do překážky. AR Drone disponuje funkcí autopilota, který zajistí snadný start nebo dosednutí vrtulníku. Autopilot je aktivován i v momentě, kdy přestanete RC model ovládat smartphonem z důvodu prodlevy nebo ztráty signálu. V takovém případě AR Drone nějakou dobu vyčká na místě a následně sám bezpečně přistane. Zmíněná dvojice kamer je rozdělena na čelní kameru pro pohled před helikoptéru a spodní kameru snímající prostor pod vrtulníkem. AR Drone je vybaven ochranným krytem, který je vhodný využívat v počátku, kdy se s RC modelem seznamujete nebo zejména při létání v uzavřených prostorách. Kryt je vytvořen z extrudovaného polypropylenu a chrání zejména rotory proti nárazu. Tuto ochranu je možné sejmou a nasadit dodávaný aerodynamický kryt ve kterém již AR Drone nevypadá jako futuristické vznášedlo, ale umožňuje lepší obratnost a může dosáhnout rychlosti až 18 km/h. Před samotným startem si pouze dobijete dodávanou baterii a pro ovládání vrtulníku do svého telefonu se systémem iOS (Apple iPhone, iPod Touch, iPad) nebo Android stáhnete aplikaci Free Flight. Kromě základní aplikace pro chytré telefony nebo tablety Apple iPad jsou k dispozici verze s rozšířenou realitou (Augmented Reality), které tomuto RC modelu dodají zcela nové rozměry. Díky rozšířené realitě se kombinuje skutečnost s virtuální realitou na displeji vašeho telefonu a umožní vám např. s reálným vrtulníkem bojovat proti virtuálnímu robotickému pavouku nebo zažít letecký souboj mezi dvěma reálnými AR Drony, kdy je simulován zbraňový arzenál.

RC model vrtulníku AR Drone Parrot je vysoce návyková Hi-tech hračka pro děti jakéhokoliv věku, která donutí vyjít ze svého pokoje na čerstvý vzduch i skalní vysedávače od televizí nebo počítačů. Kvadrokoptéra AR Drone je nabita elektronikou, která pomáhá váš let plně stabilizovat a intuitivně ovládat. Do chytrého mobilního telefonu s operačním systémem iOS nebo Android, kterým vrtulník řídíte je živě přenášen obraz ze dvou kamer umístěných na čele a zespoda helikoptéry.

Odkazy na e-shopy a recenze vrtulníku AR Drone

 

E-shopy:

Odkazy na e-shopy dostupné na českém trhu, které nabízejí vybraný produkt z tohoto článku (AR Drone Parrot) za zajímavou cenu:

AR Drone - modrá barva | alza.cz

 

Recenze:

Přímé odkazy na kvalitní recenze dostupné na českém internetu, kde najdete recenzi k produktu z našeho článku (AR Drone Parrot):

AR Drone - recenze | mujmac.cz
AR Drone - uživatelské recenze | heureka.cz

 

 

 

Diskuse ke článku: Recenze AR Drone Parrot - stabilizovaný vrtulník - kvadrokoptéra

[1] David, Praha napsal...

AR Drone Parrot je dostupný nejen pro majitele iOS Apple iPhone, iPod Touch nebo iPad, ale oficiálně i pro telefony a tablety s operačním systémem Android vybavené akcelerometrem a kapacitním dotykovým displejem. Nově je také podporován operační systém Bada telefonů Samsung (Samsung Wave S8500 / S8530) nebo Symbian (Nokia N8, C7-00, E7-00).

[2] Jakub, Havířov napsal...

Jako fanda do všech moderních technologií jsem na základě zahraniční recenze koupil AR Drone pro Apple iPad již minulé vánoce a musím uznat, že se sním nenudím. Každopádně oceňuji, že je u nás k dispozici bohatá nabídka náhradních dílu, protože jsem díky vlastní nešikovnosti rozlomil venkovní kryt a vrtuli při zavírání dveří u auta. Jinak z nevýhod lze snad jedině poukázat na slabou baterii, ale vyřešil jsem to zakoupením náhradní. Musím se i podělit s fórkem, kdy jsem celkem slušně vystrašil večerní návštěvu s připevněnou miniaturní LED baterkou na AR Dronu. Ještě do noci přátelé rozdýchávali opakovaný přelet UFO nad naší zahradou.

[3] Petr, Brno napsal...

Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2012 byla představena inovovaná verze quadro-helikoptéry AR Drone 2.0, která přinese kamery s HD rozlišením (720p). AR Drone 2.0 obsahuje i nové senzory pro stabilizaci letu a snadnější ovládání.

 

Přidat komentář do diskuse:

Pravidla pro přidávání komentářů do diskuse na téma "Recenze AR Drone Parrot - stabilizovaný vrtulník":
Dodržujte diakritiku, nevkládejte HTML značky a nepište prosím komentáře, které přímo nesouvisí s článkem nebo recenzí. Upozorňujeme, že diskuse je moderovaná a všechny komentáře podléhají schválení.

 

VYBÍRÁME NEJLEPŠÍ RECENZE

 

Stránky NEJ-RECENZE.cz nabízejí odkazy na dostupné recenze vybraných produktů (převážně z oblasti výpočetní techniky nebo spotřební elektroniky) na českém internetu a snaží se vám ušetřit čas při jejich hledání.

 
   

SPONZOROVANÉ ODKAZY

 
 
   

DALŠÍ RECENZE

 

Další recenze a testy související s kategorií hračky a hry, které by vás mohli zajímat:

Recenze Red Dead Redemption - Xbox, PS3
Recenze Traktor Zetor - simulátor farmaření
Recenze Gears of War 3 - akční hra
Recenze Merkur - stavebnice Merkur
Recenze Lego Duplo - stavebnice Lego

Vybíráme náhodně ze seznamu recenzí z různých kategorií webu NEJ-RECENZE:

Recenze Apple iPad 2 - druhá generace
Recenze Sony PS Vita - kapesní PlayStation
Recenze GP2X Caanoo - kapesní konzole
Recenze Amazon Kindle 4 - WiFi čtečka knih
Recenze HTC Wildfire S - oblíbený Android

 
   

DOPORUČUJEME

 

Reklama na webu NEJ-RECENZE.cz

 
   

AKTUÁLNÍ CENA V ČESKÝCH E-SHOPECH

 
Kde koupit PARROT AR Drone?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
 
   

JAK PŘIDAT ODKAZ NA VAŠI RECENZI

 

Napsali jste zajímavou nebo odbornou recenzi na tento produkt (AR Drone Parrot) a nenašli jste odkaz vaší recenze na našich stránkách?
Sami se neustále snažíme pro naše čtenáře vyhledávat vhodné recenze, ale právě tu vaši jsme mohli přehlédnout. Kontaktujte nás, rádi zveřejníme odkazy na kvalitní české recenze.

 
   

UŽITEČNÉ ODKAZY

 

Odkazy na zajímavé stránky, které nemusejí přímo souviset s tématem tohoto článku:

• Hledáte vhodný dárek k narozeninám, ke svátku, k výročí, na Vánoce či jiné příležitosti pro členy rodiny nebo blízké přátele? Velmi jednoduše prozkoumejte doporučené tipy a nápady na nejlepší dárky a splňte všechna přání svých nejbližších. Prohlédněte si oblíbené tipy na dárky pro ženy, zajímavé tipy na dárky pro muže a osvědčené tipy na dárky pro děti, kterými uděláte radost svým nejbližším.

• Užijte si vynikající herní zážitek během hraní nejnovějších her na výkonném herním PC nebo přenosném herním notebooku, který uspokojí i ty největší, ale i nejnáročnější herní fanoušky.

Jak vybrat nejlepší herní konzoli? Potřebujete poradit s výběrem herní konzole pro pohodlné hraní nových her? Prozkoumejte nyní všechny důležité informace, které budete potřebovat před nákupem nejnovější herní konzole na TV nebo přenosný handheld pro hraní na cestách.

• Nenašli jste, co jste hledali? Prohlédněte si zároveň recenze herních konzolí na našem webu s handheldy a videoherními konzolemi. Máme pro vás připraveny nejnovější recenze herních konzolí, které jsou běžně k dostání na českém i zahraničním trhu. Kromě toho lze snadno porovnat herní konzole vzájemně mezi sebou a vybrat pro sebe tu nejzajímavější.

 
   

 
 

MENU NEJ-RECENZE

 

Auto moto
Dům a zahrada
Elektro
E-shopy
Foto

Hračky a hry
Kosmetika
Počítače
Telefony
Zdraví a sport

Ostatní

Novinky
Archiv recenzí
O projektu
Mapa webu
Podpora webu

Poznámka | Některé uveřejněné fotografie ve článku o recenzích mají pouze ilustrativní charakter a společně s použitými jmény firem nebo jejich produktů a značek mohou být ochrannou známkou odpovídajících vlastníků.

 

Copyright © 2010 - NEJ-RECENZE.cz - všechna práva vyhrazena | Provozovatel hostingu: Autolepky.cz | Webdesign a SEO © 2010 MK